Spotkanie PSV Eindhoven kontra AZ Alkmaar zakończone wynikiem 5-1

W ostatnim spotkaniu Eredivisie PSV Eindhoven bezlitośnie rozprawiło się z AZ Alkmaar, pokonując rywali 5-1 w meczu pełnym emocji, który odbył się w Philips Stadion. Mecz ten miał miejsce dwa dni temu, 6 kwietnia o godzinie 16:45, a już teraz możemy przyjrzeć się jego szczegółom.

W ostatniej kolejce Eredivisie doszło do starcia pomiędzy ekipami PSV Eindhoven i AZ Alkmaar na stadionie Philips Stadion. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:45, a głównym arbitrem spotkania był Dennis Higler z Holandii.

Od samego początku gospodarze, PSV Eindhoven, narzucili wysokie tempo gry i już w 9. minucie J. Bakayoko otworzył wynik spotkania, wykorzystując piękną asystę od M. Tillmana. Kibice na trybunach byli w ekstazie, a atmosfera była niesamowita.

W 23. minucie L. de Jong podwyższył prowadzenie PSV Eindhoven na 2-0, ponownie po zagraniu M. Tillmana. Gole te tylko nakręcały drużynę gospodarzy, która grała z determinacją i pewnością siebie.

Po przerwie, w 53. minucie to ponownie L. de Jong wpisał się na listę strzelców, tym razem po zagraniu J. Tezego, ustalając wynik na 3-0. Jednak AZ Alkmaar nie poddało się i V. Pavlidis zdobył honorowego gola dla gości w 58. minucie.

W końcowej fazie meczu, emocje sięgnęły zenitu. J. Veerman trafia do siatki w 80. minucie po asyście J. Bakayoko, a następnie J. Uneken w doliczonym czasie gry ustala wynik końcowy na 5-1, asystując S. Destowi.

W trakcie meczu sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn, a czerwone kartki nie były konieczne. Jordan Teze i Olivier Boscagli otrzymali kartki dla gospodarzy, natomiast Kristijan Belić i Sven Mijnans dla gości.

PSV Eindhoven w kolejnych meczach zmierzy się z Vitesse, Heerenveen i Sparta Rotterdam, podczas gdy AZ Alkmaar podejmie rywali w postaci Waalwijk, NEC Nijmegen i Twente.