Mecz AZ Alkmaar vs PSV Eindhoven zakończony wynikiem 0-4

W sobotni wieczór AFAS Stadion był świadkiem zaciętego starcia pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i PSV Eindhoven w ramach 16. kolejki Eredivisie. PSV Eindhoven okazało się zdecydowanie lepsze od swojego rywala, zyskując przewagę 4 bramkami, z czego 3 zdobył jeszcze przed przerwą. Ostateczny wynik to 0-4 na korzyść drużyny z Eindhoven.

AZ Alkmaar 0-4 PSV Eindhoven

W dniu 17 grudnia 2023 roku na AFAS Stadion odbył się mecz pomiędzy drużyną AZ Alkmaar a PSV Eindhoven. Mecz należał do 16 kolejki Eredivisie i zakończył się zwycięstwem gości 0-4.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie dla drużyny PSV Eindhoven, która szybko objęła prowadzenie. Już w 9 minucie bramkę zdobył L. de Jong, a następnie I. Saibari podwyższył wynik na 0-2 w 11 minucie. W 16 minucie S. Dest strzelił trzeciego gola dla gości, ustalając wynik do przerwy na 0-3.

Po przerwie PSV Eindhoven nie zwalniał tempa. L. de Jong zdobył swoją drugą bramkę w 57 minucie, ustalając wynik końcowy na 0-4. Drużyna gospodarzy nie była w stanie odpowiedzieć i odrobić strat.

Podczas meczu gospodarze otrzymali dwie żółte kartki - Ruben van Bommel w 45 minucie oraz Kenzo Goudmijn w 77 minucie. Natomiast z drużyny gości nie odnotowano żadnych kartek.

Następne mecze dla AZ Alkmaar to spotkania z HHC, Twente oraz PEC Zwolle, natomiast PSV Eindhoven zmierzy się z Twente oraz Excelsior.